არომა მარკეტინგი სასტუმროებისთვის
თანამედროვე სამყაროში გლობალიზაციის ტემპის ზრდა სულ უფრო და უფრო შესამჩნევი ხდება. მსგავს ტენდენციას განსაკუთრებით დიდი ზეგავლენა აქვს სასტუმრო ინდუსტრიის განვითარებაზე. აღნიშნულ სფეროში კონკურენციის დონე რეკორდულ ნიშნულებს აღწევს, რის გამოც ბაზარზე თქვენი ბრენდის სწორად პოზიციონირება ძალიან მნიშვნელოვანია. ახალი სტუმრების მოსაზიდად და მათი ერთგულების შესანარჩუნებლად უამრავი ეფექტური ხერხის გამოყენებაა აუცილებელი. ელეგანტური ინტერიერი და ხარისხიანი მომსახურების სერვისი მნიშვნელოვან ასპექტებს წარმოადგენს, თუმცა მათთან ერთად ასევე საჭიროა სასტუმროს სპეფიციური იდენტობის წარმოჩენაც. სწორედ მსგავსი ღირებულებების გამოსავლენად გამოიყენება არომა მარკეტინგი სასტუმროს სივრცეში. ინდივიდუალური სპეციფიკით შერჩეული არომატი უზრუნველყოფს როგორც სტუმრებისთვის კომფორტული გარემოს შექმნას, ასევე მათთვის ბრენდის ფასეულობების გაცნობასაც. სასტუმროს არომატიზაცია უზრუნველყოფს სტუმრებისთვის საუკეთესო პირველი შთაბეჭდილების შექმნას. რაც მთავარია, თქვენ შეგიძლიათ აღნიშნული გამოცდილების ხასიათის სრული კონტროლი. ეთერზეთების მრავალფეროვანი არჩევანი საშუალებას გაძლევთ კონკრეტული სურნელის დახმარებით სტუმრებზე სხვადასხვა ტიპის ზეგავლენა მოახდინოთ.
მაგალითად, შედარებით უფრო ელეგანტური, ნაზი ეთერზეთებით სასტუმროს არომატიზაცია დაგეხმარებათ ფოიეში უკეთ გამოკვეთოთ ფუფუნების წარმომჩენი დეტალები. აღნიშნული აქცენტით მარტივად იქნება შესაძლებელი ბრენდის იმ უპირატესობებისა და ღირებულებების წინა ფონზე წამოწევა, რომელთა საშუალებითაც თქვენი კომპანია სხვებისგან გამორჩეული და შედარებით მაღლა მდგომია. ასევე აღსანიშნავია, რომ დამსვენებლები თქვენი სივრცის დატოვებიდან ერთი წლის განმავლობაში 65 პროცენტიანი სიზუსტით ახერხებენ სურნელის გახსენებას. შესაბამისად, რაც უფრო ხარისხიან და ელეგანტურ მოგონებებს გააყოლებთ მათ თქვენი სივრციდან, მით უფრო მეტი იქნება მათი დაბრუნებისა და ბრენდის მიმართ ლოიალური დამოკიდებულების ჩამოყალიბების შანსიც. სასტუმროს სერვისით მოსარგებლე სეგმენტი ასევე გამოირჩევა სხვებისთვის სასიამოვნო შთაბეჭდილებების გაზიარების ჩვევითაც. შესაბამისად, არომა მარკეტინგი და სასტუმროს არომატიზაცია ეთერზეთებით მარტივად შეიძლება იქცეს ისეთ გრძელვადიან მარკეტინგულ კამპანიად, რომელიც თქვენი ბრენდის ღირებულებებს მსოფლიოს სხვადასხვა წერტილში გააზიარებს მთელი წლის განმავლობაში. ასევე გასათვალისწინებელია, რომ სასტუმროების მომხმარებელთა დაახლოებით 40% კორპორატიული სტუმრებისგან შედგება.
ისეთი ადამიანები, რომლებიც ბიზნესთან დაკავშირებული საკითხების გამო მოგზაურობენ, როგორც წესი წელიწადში რამდენჯერმე რჩებიან სხვადასხვა სასტუმროში. შესაბამისად, არომა მარკეტინგის უპირატესობები და სასტუმროს სივრცეების არომატიზაცია სწორედ ასეთი სტუმრების ლოიალურ კლიენტებად გარდაქმნაში შეგიწყობთ ხელს. ხშირ შემთხვევაში ასეთი წარმატებული მიზეზ-შედეგობრივი კავშირის გაბმა თქვენს ბრენდს შეიძლება დაეხმაროს მომგებიანი და ოფიციალური თანამშრომლობის წამოწყებაში ისეთ კომპანიებთანაც, რომლებიც საკუთარი პერსონალის მოგზაურობას უზრუნველყოფენ და აფინანსებენ. თანამედროვე კვლევების მიხედვით სასტუმროს სტუმრების 91% აღიარებს, რომ ბრენდის შესახებ ჩამოყალიბებული შთაბეჭდილებების ფორმირების პროცესში სურნელს დიდ მნიშვნელობას ანიჭებენ. შესაბამისად, თქვენი სასტუმროს არომატიზაცია დამამშვიდებელი და სასიამოვნო ეთერზეთებით მარტივად უზრუნველყოფს კლიენტების თვალში საერთო მომსახურების დონის უფრო სოლიდურად წარმოჩენას. გემოვნებიანად გასურნელებულ გარემოში მოხვედრილი სტუმრები ხშირად აღარ აქცევენ ყურადღებას ისეთ გაუთვალისწინებელ ელემენტებსაც, როგორიც შეიძლება გრძელი რიგი ან ოდნავ შეფერხებით მომუშავე ოთახის მომსახურების სერვისი იყოს.
მსგავსი პოზიტიური გავლენით სარგებლობა განსაკუთრებით მომგებიანია მაშინ, როდესაც თქვენი ბრენდის რამდენიმე ფილიალში ერთნაირი, მაღალი ხარისხის გარემოს შენარჩუნებაზე გიწევთ ზრუნვა. ვესტიბიულის არომატიზაცია ნაცნობი, სასიამოვნო სურნელით დაგეხმარებათ სტუმრებს შეუქმნათ ფამილიარული და პოზიტიური განწყობა მიუხედავად იმისა, ისინი თბილისში ეწვევიან თქვენს სასტუმროს თუ ბათუმის ფილიალს ესტუმრებიან. სტანდარტული, გამორჩეული არომატის დახმარებით მათ ნებისმიერ ლოკაციაზე ერთნაირი, დადებითი ასოციაცია შეუნარჩუნდებათ თქვენი სივრცის მიმართ. ორიგინალური ლოგოს ვიზუალის მსგავსად, თქვენი სასტუმროს იმიჯზე მორგებული სურნელიც ასე მარტივად და წარმატებით შეიძლება იქცეს ბრენდის ცნობადობისა და სოლიდურობის განმსაზღვრელ ელემენტად. ეს განსაკუთრებით გამოსადეგი აქცენტი იქნება იმ შემთხვევაშიც, თუკი თქვენი სასტუმროს ტერიტორიაზე ასევე სპა ცენტრის არომატიზაცია დაგჭირდებათ. სასტუმროს ლობის არომატიზაცია უზრუნველყოფს იმ აქცენტების გამოკვეთას, რომელიც კომპანიის ისტორიისა და იმიჯის განუყოფელ და მნიშვნელოვან ნაწილს წარმოადგენს. ამის დახმარებით შესაძლებელია როგორც ლოიალობის შეგრძნების გამკვეთრება, ისე სასტუმროში უფრო ხანგრძლივად დარჩენის სურვილის გამძაფრებაც.
ნაცნობ, სასიამოვნო გარემოში მოხვედრილი ადამიანი ბევრად უფრო მოტივირებულია და სასტუმროს ბარსა თუ რესტორანსაც უფრო ხშირად სტუმრობს. მსგავსი სივრცეები, სადაც ვიზიტორები დიდ დროს ატარებენ განტვირთვისა და გემრიელი კერძების მირთმევისთვის, სასტუმროს შემოსავალზე საკმაოდ დიდ გავლენას ახდენენ. ასეთი ტიპის მოგების გაზრდას რესტორნის არომატიზაცია მართლაც საკმაოდ ეფექტურად უზრუნველყოფს. თქვენ შეგიძლიათ გამოიყენოთ ისეთი ეფექტური გასტრონომიული სურნელები, რომელიც კიდევ უფრო მეტად გაზრდის სტუმრების მადას და კერძების მირთმევით მიღებულ სიამოვნებასაც. არომა მარკეტინგის ელემენტებით სასტუმროს ღირებულების გაზრდა საკმაოდ ჭკვიანური, თუმცა კომპლექსური საკითხია. პირველ რიგში საჭიროა შეარჩიოთ ისეთი სურნელი, რომელიც თქვენი ბრენდის მთავარ სათქმელს ზუსტად გადმოსცემს. საბედნიეროდ მრავალფეროვანი კატალოგის მქონე ეთერზეთების მაღაზია ამ საკითხის მარტივად გადაჭრის საშუალებას გთავაზობთ. ამასთანავე, გასათვალისწინებელია თქვენი სივრცის ზომა, კარის ღია ან დახურულ მდგომარეობაში დატოვების სიხშირე, ინტერიერის ფერების პალიტრა და რაც მთავარია, სასტუმროს სივრცის არომატიზაციისთვის გამოყენებული ელემენტები.
ეს განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია მაშინ, როდესაც მნიშვნელოვან ელემენტად ითვლება სასტუმროს მისაღები სივრცის გასურნელება. შენობის ერთ სივრცეში უფრო მძაფრი, ხოლო მეორე სივრცეში შედარებით სუსტი სურნელის არსებობა მიუღებელია. ეს ვიზიტორებს საკმარისად ვერ გაუმძაფრებს ემოციურ კავშირს თქვენი ბრენდის მიმართ. მაგალითად, სურნელოვანი სანთლების ყიდვა მსგავსი ეფექტის მისაღებად საკმარისი არაა. შესაბამისად, სახლის ან სასტუმროს გამასურნელებელი აპარატის ყიდვა ასეთ დროს ყველაზე მეტად გამოგადგებათ. მათთან ერთად ხარისხიანი ეთერზეთების შეძენა და გამოყენება ასევე ბევრად უფრო გამარტივდება. თანაც, ასეთი ეფექტური სისტემის გამოყენებისას ადვილად შეძლებთ მოარგოთ თქვენი სასტუმროს სივრცის სურნელი ნებისმიერ სეზონსა თუ ღონისძიებას. არომა მარკეტინგის უნიკალური აქცენტებით შესაძლებელია ნებისმიერი ტიპისა და ხასიათის ბრენდისთვის უფრო სოლიდური იმიჯის მორგება. დიფუზორით სასტუმროს გასურნელება უზრუნველყოფს მის პოპულარიზაციას როგორც ლოკალურ, ასევე საერთაშორისო ბაზარზეც. არომაკოს გამასურნელებელი აპარატები სწორედ ასეთ ელეგანტურ, საჭირო და სასიამოვნო გამოცდილებას შეუქმნიან თქვენი სასტუმროს ვიზიტორებს.

Aroma Marketing for Hotels
In the modern world, the pace of globalization is increasing more and more. Such a trend has a particularly great influence on the development of the hotel industry. The level of competition in this field is reaching record levels, which is why it is very important to correctly position your brand in the market. There are many effective ways to attract new visitors and keep them loyal. Elegant interior and quality service are important aspects, but together with them, it is also necessary to present the specific identity of the hotel. It is to reveal similar values โโthat aroma marketing is used in the hotel space. The aroma selected with individual specifics ensures the creation of a comfortable environment for the guests, as well as introducing them to the values โโof the brand. Hotel aromas ensure the best first impression for guests. Most importantly, you have complete control over the nature of said experience. A diverse selection of essential oils allows you to have different types of influence on guests with the help of a specific scent.
For example, scenting a hotel with more elegant, gentler essential oils can help highlight the luxury details in the lobby. With this emphasis, it will be possible to easily highlight the advantages and values โโof the brand that make your company stand out from others and stand out from the rest. It's also worth noting that guests are able to recall the scent with 65 percent accuracy within a year of leaving your space. Therefore, the more quality and elegant memories you leave them with from your space, the more likely they will return and develop brand loyalty. The segment using hotel services is also distinguished by the habit of sharing pleasant impressions with others. Therefore, aroma marketing and hotel aromatization with essential oils can easily become a long-term marketing campaign that will share your brand values โโin different parts of the world throughout the year. It should also be taken into account that approximately 40% of hotel customers are corporate guests.
People who travel for business usually stay at different hotels several times a year. Accordingly, the advantages of aroma marketing and aromatization of hotel spaces will help you to transform such guests into loyal customers. In many cases, establishing such a successful cause-and-effect relationship can help your brand to initiate profitable and official collaborations even with companies that provide and finance their own staff travel. According to modern studies, 91% of hotel guests admit that they attach great importance to the scent in the process of forming impressions about the brand. Therefore, aromatizing your hotel with soothing and pleasant essential oils can easily provide a more solid impression of the overall service level in the eyes of customers. Guests in a tastefully scented environment often do not pay attention to such unexpected elements as a long line or a slightly delayed room service.
Taking advantage of such positive influence is especially beneficial when you need to maintain the same, high-quality environment in several branches of your brand. Aromatizing the lobby with a familiar, pleasant scent will help guests create a familiar and positive mood, regardless of whether they are visiting your hotel in Tbilisi or visiting your Batumi branch. With the help of a standard, distinctive aroma, they will maintain the same positive association with your space in any location. Just like the visuals of the original logo, a scent tailored to your hotel's image can easily and successfully become a defining element of brand awareness and solidity. This will be a particularly useful accent if you also need to aromatize the spa center in your hotel area. Aromatization of the hotel lobby ensures highlighting of those accents, which are an integral and important part of the company's history and image. With the help of this, it is possible to sharpen the feeling of loyalty, and to intensify the desire to stay longer in the hotel.
A person in a familiar, pleasant environment is much more motivated and visits the hotel bar or restaurant more often. Such spaces, where visitors spend a lot of time relaxing and enjoying delicious food, have a significant impact on the hotel's revenue. This type of profit increase is provided by restaurant flavoring really quite effectively. You can use such effective gastronomic aromas, which will further increase the appetite of the guests and the pleasure of eating the dishes. Increasing the value of a hotel with aroma marketing elements is quite a clever, yet complex matter. First of all, you need to choose a fragrance that accurately conveys the main message of your brand. Fortunately, an essential oil store with a diverse catalog offers an easy way to solve this problem. Also, consider the size of your space, the frequency of leaving the door open or closed, the color palette of the interior, and most importantly, the elements used to flavor the hotel space.
This is especially important when the fragrance of the hotel's reception area is considered an important element. It is unacceptable to have a stronger smell in one space of the building, and a relatively weak one in the other space. It can't get visitors to develop an emotional connection to your brand. For example, buying scented candles is not enough to get a similar effect. Therefore, buying a home or hotel deodorizing machine will be most useful at such a time. With them, purchasing and using quality essential oils will also be much easier. Moreover, using such an effective system, you can easily adjust the scent of your hotel space to any season or event. With the unique accents of aroma marketing, it is possible to customize a more solid image for a brand of any type and character. Scenting a hotel with a diffuser ensures its promotion both in the local and international markets. Aromaco air fresheners will create just such an elegant, necessary and pleasant experience for your hotel guests.